RESULTATER
DT - KVINDER
1. division øst, indledende
den 20.maj 2018 på Tårnby Stadion
Arrangør: AAC & BAC
  SAMLET STILLING 
 GABACHAAAC    
TOTAL86p82p74½p58½p    
  SPRINT 
 BACGAAACHA    
 29p26½p20p16½p    
1004p7p3p5p    
2007p4½p3p4½p    
4007p5p4p3p    
100H4p7p5p     
400H7p3p5p4p    
4X100        
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 BACHAGAAAC    
 21p15p12p9p    
8007p5p4p3p    
15007p5p4p3p    
50007p5p4p3p    
  SPRING 
 GAHABACAAC    
 21½p21p18p15½p    
3½p7p5p3½p    
ST7p4p3p5p    
7p3p5p4p    
TR4p7p5p3p    
  KAST 
 GAHAAACBAC    
 26p22p14p14p    
KU7p5p4p3p    
DI7p5p3p4p    
HA5p7p3p4p    
SP7p5p4p3p    
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.94 Maria Kjeldsen -2000Greve Atletik7p 
2 2.44 Kate Ladefoged -1998Amager Atletik Club5p 
3 2.29 Tina B. Gellin -1998Holte4p 
4 1.99 Jasmin Henriksen -2004Greve Atletik  
= 1.99 Eva Jensen -2004Amager Atletik Club  
6 1.84 Emilie Fraissé -1994Bagsværd Atletik Club3p 
 1.391.541.691.841.992.142.292.442.592.742.943.04 
Maria Kjeldsen         ooxxx
Kate Ladefoged       oxxx   
Tina B. Gellin  ooxooxoxxx    
Jasmin Henriksenooooxxoxxx      
Eva Jensen  ooxxoxxx      
Emilie Fraisséooxooxxx       
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTSØN KL. 12.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.03 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik7p 
2 24.86 Pernille Hove -1966Holte5p 
3 23.74 Anne Mette Linde -1964Bagsværd Atletik Club4p 
4 21.20 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club3p 
5 14.84 Isabel Møller -2003Amager Atletik Club  
  DNS Emilie Fraissé -1994Bagsværd Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Laura Zilstorff22.67x24.64x28.03x
Pernille Hovex24.0524.0124.8624.41x
Anne Mette Linde22.22x23.74x23.4623.30
Regitze Friis17.8417.3419.3221.2015.3917.99
Isabel Møller11.3812.2111.8812.0612.8214.84
  KVINDER SENIOR - 400 METER HÆKSØN KL. 12.15  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 65.46 Mia H. Mørck -1999Bagsværd Atletik Club7p 
2 73.10 Laura Pallesen -2003Amager Atletik Club5p 
3 74.13 Louise W. Kæstel -2001Holte4p 
4 74.65 Mathilde Andersen -2004Greve Atletik3p 
  KVINDER SENIOR - 100 METERSØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.5m/s
1 12.86 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik7p 
2 14.24 Georgina Wieth-Klitgaard -2001Holte5p 
3 14.75 Filippa Dons -2004Bagsværd Atletik Club4p 
4 15.51 Isabel Møller -2003Amager Atletik Club3p 
  DNS Signe von Rosen -2004Bagsværd Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.10  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.50-0.4 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik7p 
2 5.18-0.7 Amalie Thrane -2003Bagsværd Atletik Club5p 
3 4.88-0.3 Laura Pallesen -2003Amager Atletik Club4p 
4 4.71+0.0 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
5 4.66+0.0 Louise W. Kæstel -2001Holte3p 
6 4.09-0.1 Liv Strauss -2004Amager Atletik Club  
7 3.93+0.0 Filippa Dons -2004Bagsværd Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ida Boe Rasmussenx 5.47-0.85.49+0.05.42-1.05.50-0.4x 
Amalie Thrane5.16+0.05.06-0.84.79+0.05.12+0.05.18-0.75.15+0.0
Laura Pallesen4.68-0.24.60-1.8x 4.59+0.64.88-0.34.62-0.3
Sara Olsson4.61+0.04.60-0.54.71+0.0x x x 
Louise W. Kæstel4.54+0.0x x x 4.41-0.64.66+0.0
Liv Strauss3.95-0.33.97-0.24.09-0.1x x x 
Filippa Donsx 3.81-1.93.93+0.0x x x 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 13.10  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.00 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik7p 
2 9.35 Karen Nielsen -1978Holte5p 
3 8.77 Sandra B. Christensen -1995Amager Atletik Club4p 
4 8.30 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
5 7.53 Sofie Skovgaard -1993Greve Atletik  
6 7.04 Gitte Krogh Dons -1978Bagsværd Atletik Club3p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Laura Zilstorff10.2710.6810.2610.5411.009.95
Karen Nielsen8.639.009.358.689.018.80
Sandra B. Christensen8.288.748.408.728.608.77
Regitze Friis7.328.058.30xxx
Sofie Skovgaard7.537.186.81xxx
Gitte Krogh Dons6.786.686.707.046.756.46
  KVINDER SENIOR - 5000 METERSØN KL. 13.20  
NrResultat NavnKlubPoints
1 18.36.91 Josefine Rytter -1994Bagsværd Atletik Club7p 
2 18.41.50 Asta Lunde Larsen -2003Holte5p 
3 20.57.05 Freja Lunde Larsen -2000Holte  
4 25.18.29 Jeanne Sjørslev -1970Greve Atletik4p 
5 25.56.22 Kate Ladefoged -1998Amager Atletik Club3p 
  KVINDER SENIOR - 800 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.19.51 Mia H. Mørck -1999Bagsværd Atletik Club7p 
2 2.20.61 Louise Rosenstand Lou -1999Holte5p 
3 2.29.23 Louise Høkilde -2003Greve Atletik4p 
4 2.52.79 Vera Thomsen -2003Amager Atletik Club3p 
  DNS Cecilie Møller-Jensen -2001Bagsværd Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 14.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.12-1.1 Tina B. Gellin -1998Holte7p 
2 9.53+0.0 Katarina H. Hansen -2001Bagsværd Atletik Club5p 
3 8.90+0.0 Sofie Revall -1998Greve Atletik4p 
4 8.54+0.0 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club3p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Tina B. Gellin10.12-1.1x 10.09+0.0x x x 
Katarina H. Hansen9.53+0.0x x x 9.44-0.39.45-0.1
Sofie Revallx 8.78+0.0x 8.90+0.08.65+0.08.85+0.0
Regitze Friis8.34-0.98.51-0.18.54+0.08.45-0.38.20+0.08.10-0.6
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.20  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.75 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik7p 
2 29.75 Pernille Hove -1966Holte5p 
3 28.33 Sandra B. Christensen -1995Amager Atletik Club4p 
4 25.93 Josefine Rytter -1994Bagsværd Atletik Club3p 
5 22.90 Sofie Skovgaard -1993Greve Atletik  
6 18.09 Isabel Møller -2003Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ida Boe Rasmussen28.7228.5331.7528.8229.2926.52
Pernille Hove27.2627.9327.5429.7528.1528.16
Sandra B. Christensen25.1728.33xx25.91x
Josefine Rytter23.9124.2225.2025.93x24.65
Sofie Skovgaard21.3322.90xx20.5522.00
Isabel Møller15.1515.1914.2215.7317.7518.09
  KVINDER SENIOR - 200 METERSØN KL. 14.40  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.8m/s
1 27.50 Amalie Thrane -2003Bagsværd Atletik Club7p 
2 28.20 Camilla Lipzak -1995Holte4½p 
= 28.20 Sara Olsson -2002Greve Atletik4½p 
4 30.29 Eva Jensen -2004Amager Atletik Club3p 
  DNS Signe von Rosen -2004Bagsværd Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKSØN KL. 15.10  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.9m/s
1 17.27 Cirkeline Hindsberg -2002Greve Atletik7p 
2 17.97 Laura Pallesen -2003Amager Atletik Club5p 
3 18.86 Mie Kjær -1976Bagsværd Atletik Club4p 
  DNF Georgina Wieth-Klitgaard -2001Holte  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.70 Tina B. Gellin -1998Holte7p 
2 1.45 Katarina H. Hansen -2001Bagsværd Atletik Club5p 
3 1.25 Mathilde Andersen -2004Greve Atletik3½p 
= 1.25 Liv Strauss -2004Amager Atletik Club3½p 
  DNS Louise Høkilde -2003Greve Atletik  
 1.151.251.351.401.451.501.601.651.701.74 
Tina B. Gellin      xoxoxoxxx
Katarina H. Hansenooxxoxoxoxxx    
Mathilde Andersen oxxx       
Liv Straussooxxx       
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 15.30  
  ( 4.0 KG, 116.0-119.5CM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.87 Karen Nielsen -1978Holte7p 
2 31.07 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik5p 
3 21.62 Mie Kjær -1976Bagsværd Atletik Club4p 
4 17.20 Vera Thomsen -2003Amager Atletik Club3p 
5 15.93 Lærke Rasmussen -1995Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karen Nielsen30.0831.87xxxx
Laura Zilstorff27.1126.3330.4729.9729.2831.07
Mie Kjærx19.60xx20.8921.62
Vera Thomsenx16.4514.9116.1417.20x
Lærke Rasmussen14.9715.2214.7015.4415.9315.78
  KVINDER SENIOR - 400 METERSØN KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 58.14 Mia H. Mørck -1999Bagsværd Atletik Club7p 
2 62.07 Louise Høkilde -2003Greve Atletik5p 
3 68.25 Liv Strauss -2004Amager Atletik Club4p 
4 69.57 Ida Mørch -2003Holte3p 
  KVINDER SENIOR - 1500 METERSØN KL. 16.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.34.05 Josefine Rytter -1994Bagsværd Atletik Club7p 
2 5.35.54 Caroline Amalie Jensen -1999Holte5p 
3 5.48.31 Mathilde Andersen -2004Greve Atletik4p 
4 6.12.44 Vera Thomsen -2003Amager Atletik Club3p 
  KVINDER SENIOR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 16.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 52.38 Louise Høkilde -2003
Laura Zilstorff -2002
Cirkeline Hindsberg -2002
Ida Boe Rasmussen -2003
Greve 17p 
2 53.96 Katarina H. Hansen -2001
Amalie Thrane -2003
Filippa Dons -2004
Mia H. Mørck -1999
Bagsværd 15p 
3 54.68 Georgina Wieth-Klitgaard -2001
Camilla Lipzak -1995
Louise W. Kæstel -2001
Tina B. Gellin -1998
Holte 14p 
4 55.61 Laura Pallesen -2003
Kate Ladefoged -1998
Regitze Friis -2002
Liv Strauss -2004
Amager 13p 
  DNS Cirkeline Hindsberg -2002
Maria Kjeldsen -2000
Maria Fischer
Mathilde Andersen -2004
Greve 2  
  DNS Isabel Møller -2003
Lærke Rasmussen -1995
Vera Thomsen -2003
Eva Jensen -2004
Amager 2  


Genereret af MARS version 2.0.0.401 torsdag den 24. maj 2018 klokken 15:28